Kids og Teen stævne i Haderslev
|
Beskrivelse | Stævnet starte kl. 10 for alle hold, hvis det kniber med plads, så spiller Kids kl. 09-12 og Teen spiller kl. 12.30-ca. 17.
Alle hold klar ved stævnestart.
Pris for basisklubber 175 kr./hold.
Arrangør:
Volleyball Syddanmark
Jørgen Mølgaard
2095 0793
mikkelborg-gaard@post.opasia.dk
|
Sted | Haderslev Idrætscenter |
Adresse | Stadionvej 5 |
Postnr/By | 6100 Haderslev |
Starttidspunkt | 26-10-2019 10:00 |
Ca. sluttidspunkt
| 26-10-2019 16:00
|
Tilmeldingsfrist
| 20-10-2019 23:59
|
Præmier
| Der er guld - sølv og bronzemedaljer til nr. 1, 2 og 3 i hver række.
|
Trænermøde | Træner og holdledermøde 15 minutter før stævnestart. |
Turneringsplan | Plan bliver sendt ud seneste torsdag |
Arrangør | Jels Idræts Forening Jørgen Mølgaard tlf. 20950793 mikkelborg18@live.dk
|
Stævneansvarlig | Tove Toft Lotzkat 61364193 toftlotzkat@gmail.com
|
Tilmelding? | Læs mere >> |
Rækkeoversigt: |
Level 0 - maks antal hold: 5 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
|
|
Level 1 - maks antal hold: 7 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. Tønder B | Kontaktperson: Vicky Linnet | | 2. Varde A | Kontaktperson: Mads Kirk | | 3. Jels E | Kontaktperson: Henrik Dinesen | | 4. Rødding-Skrave Volley E | Kontaktperson: Karsten Vium Strandridder | |
|
|
Level 1, åben - maks antal hold: 7 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. Rødding-Skrave Volley F | Kontaktperson: Karsten Vium Strandridder | | 2. Glejbjerg B | Kontaktperson: Henrik Winther | | 3. Varde B | Kontaktperson: Mads Kirk | |
|
|
Level 2 - maks antal hold: 7 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. ØSVN A | Kontaktperson: Dorte Hørby Jensen | | 2. Aabenrå A | Kontaktperson: Sverre Jørgen James-Olsen | | 3. Dalby B | Kontaktperson: Morten Andersen | | 4. Esbjerg B | Kontaktperson: Eva Ejlskov | | 5. Vejle Uvolley A | Kontaktperson: Olav Bach | | 6. Glejbjerg A | Kontaktperson: Henrik Winther | |
|
|
Level 2, åben - maks antal hold: 7 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. Billund A | Kontaktperson: Anne-Mette Guldager Iversen | | 2. Esbjerg A | Kontaktperson: Eva Ejlskov | | 3. Rødding-Skrave Volley D | Kontaktperson: Karsten Vium Strandridder | | 4. Jels F | Kontaktperson: Heidi Walz | |
|
|
Level 3 - maks antal hold: 7 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. Rødding-Skrave Volley C | Kontaktperson: Karsten Vium Strandridder | | 2. Ribe VK A | Kontaktperson: Gunnar Hartwigsen | | 3. Jels D | Kontaktperson: Heidi Walz | | 4. Dalby A | Kontaktperson: Morten Andersen | | 5. Tønder A | Kontaktperson: Vicky Linnet | | 6. Esbjerg C | Kontaktperson: Eva Ejlskov | |
|
|
Level 3, åben - maks antal hold: 7 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. Rødding-Skrave Volley A | Kontaktperson: Karsten Vium Strandridder | | 2. Rødding-Skrave Volley B | Kontaktperson: Karsten Vium Strandridder | | 3. Varde C | Kontaktperson: Mads Kirk | | 4. Aabenrå B | Kontaktperson: Sverre Jørgen James-Olsen | | 5. Jels G | Kontaktperson: Heidi Walz | |
|
|
Level 4 - maks antal hold: 7 |
Køn: Drenge | Pris: kr 150 |
1. Vejle Uvolley B | Kontaktperson: Olav Bach | |
|
|
Level 4 - maks antal hold: 7 |
Køn: Piger | Pris: kr 150 |
|
|
Level 4 - maks antal hold: 7 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. Jels A | Kontaktperson: Caja Dinesen | | 2. Jels B | Kontaktperson: Caja Dinesen | | 3. Jels C | Kontaktperson: Caja Dinesen | | 4. Varde D | Kontaktperson: Mads Kirk | |
|
|
Level 4 åben - maks antal hold: 7 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. ØSVN C | Kontaktperson: Dorte Hørby Jensen | | 2. ØSVN D | Kontaktperson: Dorte Hørby Jensen | |
|
|