Syddanmarks mesterskab for Kids og Teen i Helle
|
Beskrivelse | Stævnet starte kl. 10 for alle hold, hvis det kniber med plads, så. Kids spiller kl. 09-12 og Teen spiller kl. 12.30-ca. 17.
Alle hold klar ved stævnestart.
Pris for basisklubber 175 kr./hold.
Arrangør:
Volleyball Syddanmark
Jørgen Mølgaard
2095 0793
mikkelborg-gaard@post.opasia.dk
|
Sted | Helle Hallerne |
Adresse | Hellevej 27 |
Postnr/By | 6818 Årre |
Starttidspunkt | 07-04-2018 10:00 |
Ca. sluttidspunkt
| 07-04-2018 16:00
|
Tilmeldingsfrist
| 01-04-2018 23:59
|
Præmier
| Der er guldmedaljer og sølvmedaljer til nr. 1 og 2. i hver række. Alle andre hold vil modtage bronzemedaljer.
Der er Kidsvolley armbånd til alle.
|
Trænermøde | Træner og holdledermøde 15 minutter før stævnestart. |
Turneringsplan | Plan bliver sendt ud seneste torsdag |
Arrangør | Jels Idræts Forening Jørgen Mølgaard tlf. 20950793 mikkelborg18@live.dk
|
Stævneansvarlig | Peder Foldager 75298168 foldager6823@gmail.com
|
Tilmelding? | Læs mere >> |
Rækkeoversigt: |
Level 0 - maks antal hold: 10 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. Jels D | Kontaktperson: Henrik Dinesen | | 2. Andst A | Kontaktperson: Ove Føns | | 3. Andst B | Kontaktperson: Ove Føns | | 4. Andst F | Kontaktperson: Ove Føns | |
|
|
Level 1 - maks antal hold: 10 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. Jels E | Kontaktperson: Henrik Dinesen | | 2. Skrave UIF A | Kontaktperson: Karsten Vium Strandridder | |
|
|
Level 1, åben - maks antal hold: 10 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. VT Esbjerg C | Kontaktperson: Mari-Ann Dybdal | | 2. Lundtoft A | Kontaktperson: Severin Sivesgaard | |
|
|
Level 2 - maks antal hold: 10 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. Jels F | Kontaktperson: Henrik Dinesen | | 2. Skrave UIF B | Kontaktperson: Karsten Vium Strandridder | | 3. Nordenskov A | Kontaktperson: Marie Borg | | 4. Nordenskov B | Kontaktperson: Marie Borg | | 5. Bramming A | Kontaktperson: Leif Kruse | | 6. Vejle Uvolley A | Kontaktperson: Olav Bach | | 7. Vejle Uvolley B | Kontaktperson: Olav Bach | | 8. Lundtoft B | Kontaktperson: Severin Sivesgaard | |
|
|
Level 2, åben - maks antal hold: 10 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. Varde B | Kontaktperson: Lise Røeder Nielsen | | 2. Bramming B | Kontaktperson: Leif Kruse | | 3. Tønder A | Kontaktperson: Vicky Linnet | |
|
|
Level 3 - maks antal hold: 10 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. Vojens A | Kontaktperson: Tove Toft Lotzkat | | 2. Jels A | Kontaktperson: Henrik Dinesen | | 3. Jels B | Kontaktperson: Henrik Dinesen | | 4. Jels C | Kontaktperson: Henrik Dinesen | | 5. Stend-Krog A | Kontaktperson: Kim Daugaard Kragh | | 6. Andst C | Kontaktperson: Ove Føns | | 7. Andst D | Kontaktperson: Ove Føns | | 8. Andst E | Kontaktperson: Ove Føns | | 9. Varde D | Kontaktperson: Lise Røeder Nielsen | |
|
|
Level 3, åben - maks antal hold: 10 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. VT Esbjerg A | Kontaktperson: Judith Parus | | 2. VT Esbjerg B | Kontaktperson: Judith Parus | | 3. Skrave UIF C | Kontaktperson: Karsten Vium Strandridder | | 4. Ølgod A | Kontaktperson: Thomas D Pedersen | | 5. Varde E | Kontaktperson: Lise Røeder Nielsen | |
|
|
Level 4 - maks antal hold: 10 |
Køn: Drenge | Pris: kr 150 |
|
|
Level 4 - maks antal hold: 10 |
Køn: Piger | Pris: kr 150 |
1. Stend-Krog C | Kontaktperson: Kim Daugaard Kragh | |
|
|
Level 4 - maks antal hold: 10 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. Varde F | Kontaktperson: Lise Røeder Nielsen | |
|
|
Level 4 åben - maks antal hold: 10 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. Bramming C | Kontaktperson: Leif Kruse | |
|
|