Kids og Teen stævne i Esbjerg
|
Beskrivelse | Stævnet starte kl. 10 for alle hold, hvis det kniber med plads, så. Kids spiller kl. 09-12 og Teen spiller kl. 12.30-ca. 17.
Alle hold klar ved stævnestart.
Pris for basisklubber 175 kr./hold.
Arrangør:
Volleyball Syddanmark
Jørgen Mølgaard
2095 0793
mikkelborg-gaard@post.opasia.dk
|
Sted | Esbjerg Seminarium |
Adresse | Skolebakken 171-173 |
Postnr/By | 6705 Esbjerg Ø |
Starttidspunkt | 03-02-2018 10:00 |
Ca. sluttidspunkt
| 03-02-2018 16:00
|
Tilmeldingsfrist
| 28-01-2018 23:59
|
Præmier
| Der er guldmedaljer og sølvmedaljer til nr. 1 og 2. i hver række. Alle andre hold vil modtage bronzemedaljer.
Der er Kidsvolley armbånd til alle.
|
Trænermøde | Træner og holdledermøde 15 minutter før stævnestart. |
Turneringsplan | Plan bliver sendt ud seneste torsdag |
Arrangør | Jels Idræts Forening Jørgen Mølgaard tlf. 20950793 mikkelborg18@live.dk
|
Stævneansvarlig | Tove Lyngsø 50987144 vbe.teen.ungdom@gmail.com
|
Tilmelding? | Læs mere >> |
Rækkeoversigt: |
Level 0 - maks antal hold: 4 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
|
|
Level 1 - maks antal hold: 4 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. Ribe VK A | Kontaktperson: Gunnar Hartwigsen | | 2. Glejbjerg A | Kontaktperson: Henrik Winther | |
|
|
Level 1, åben - maks antal hold: 4 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. ØSVN A | Kontaktperson: Dorte Hørby Jensen | | 2. Varde A | Kontaktperson: Lise Røeder Nielsen | | 3. Skrave UIF A | Kontaktperson: Karsten Vium Strandridder | |
|
|
Level 2 - maks antal hold: 4 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. Nordenskov A | Kontaktperson: Marie Borg | | 2. Nordenskov B | Kontaktperson: Marie Borg | | 3. Vejle Uvolley A | Kontaktperson: Olav Bach | | 4. Vejle Uvolley B | Kontaktperson: Olav Bach | | 5. Vejle Uvolley C | Kontaktperson: Olav Bach | (p venteliste!) |
|
|
Level 2, åben - maks antal hold: 4 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. ØSVN B | Kontaktperson: Dorte Hørby Jensen | | 2. ØSVN C | Kontaktperson: Dorte Hørby Jensen | | 3. Varde B | Kontaktperson: Lise Røeder Nielsen | | 4. Skrave UIF C | Kontaktperson: Karsten Vium Strandridder | | 5. Bramming A | Kontaktperson: Leif Kruse | (p venteliste!) |
|
|
Level 3 - maks antal hold: 4 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. Stend-Krog A | Kontaktperson: Kim Daugaard Kragh | | 2. VT Esbjerg A | Kontaktperson: Judith Parus | | 3. Ribe VK B | Kontaktperson: Gunnar Hartwigsen | |
|
|
Level 3, åben - maks antal hold: 4 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. ØSVN D | Kontaktperson: Dorte Hørby Jensen | | 2. Varde E | Kontaktperson: Lise Røeder Nielsen | | 3. Skrave UIF B | Kontaktperson: Karsten Vium Strandridder | | 4. Bramming B | Kontaktperson: Leif Kruse | | 5. Ølgod A | Kontaktperson: Thomas D Pedersen | (p venteliste!) |
|
|
Level 4 - maks antal hold: 4 |
Køn: Drenge | Pris: kr 150 |
1. Ribe VK D | Kontaktperson: Gunnar Hartwigsen | |
|
|
Level 4 - maks antal hold: 4 |
Køn: Piger | Pris: kr 150 |
1. Stend-Krog B | Kontaktperson: Kim Daugaard Kragh | | 2. Ribe VK C | Kontaktperson: Gunnar Hartwigsen | |
|
|
Level 4 - maks antal hold: 4 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
|
|
Level 4 åben - maks antal hold: 4 |
Køn: Mix | Pris: kr 150 |
1. ØSVN E | Kontaktperson: Dorte Hørby Jensen | | 2. ØSVN F | Kontaktperson: Dorte Hørby Jensen | | 3. ØSVN G | Kontaktperson: Dorte Hørby Jensen | | 4. Glejbjerg B | Kontaktperson: Henrik Winther | | 5. Glejbjerg C | Kontaktperson: Henrik Winther | (p venteliste!) |
|
|